چراغ ال ای دی LED

Show all
چراغ ال ای دی LED

چراغ ال ای دی LED

چراغ ال ای دی LED

چراغ ال ای دی LED مخفف واژه LIGHT EMITTED DIODE به معنای دیود ساطع‌كننده نور است. دیودهای ساطع‌كننده نور در چراغ ال ای دی LED جزو خانواده‌دیودها هستند كه دیودها نیز زیرگروه نیمه‌هادی‌ها به شمار می‌آیند. خاصیتی كه چراغ ال ای دی LED را از سایر نیمه‌هادی‌ها متمایز می‌سازد این است كه با گذر جریان از آنها مقداری انرژی به‌صورت نور از آنها ساطع می‌شود.

ال ای دی LED ها از دهه‌های گذشته در الکترونیک عموماً برای نمایش خاموش یا روشن بودن نمایشگرها در وسایل و ماشین‌آلات مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما در حال حاضر تعدادی از این چراغ های ال ای دی LED را در کنار هم قرار می‌دهند و درون یک محفظه شیشه‌ای گذاشته تا نور را در جهت خاصی متمرکز و چراغ ال ای دی LED ایجاد روشنایی کنند. در سال‌های ابتدایی تولید چراغ ال ای دی LED بزرگ‌ترین مشکل مربوط به رنگ آنها بود. اما اکنون به آسانی با تغییر در ساختار فیزیکی و مواد تشکیل‌دهنده چراغ ال ای دی LED ، نور در رنگ‌ها و شدت‌های مختلف و با طول موج مشخص با رنگ کاملا خالص تولید می‌شود و همان‌طور که می‌بینید در گوشه و کنار زندگی‌های امروز تماماً از این چراغ های ال ای دی LED استفاده می‌شود.

قبل از هر نکته باید به این مسئله اشاره کرد که واحدهای تولیدی چراغ ال ای دی LED مجوزهای تولید خود را از وزارت صنایع دریافت می‌کنند. برای راه‌اندازی یک کارخانه تولیدی چراغ ال ای دی LED که انواع لامپ‌های LED را تولید کند، میزان و مبلغ سرمایه‌گذاری با توجه به نوع تولید و میزان تولید به‌شدت متفاوت است، در این طرح توجیهی تولید چراغ ال ای دی LED و انواع لامپ های کم مصرف یا LED مبنا را بر تولید 70 هزار عدد لامپ در طول سال قرار داده‌ایم. یعنی راه‌اندازی واحدی تولیدی چراغ ال ای دی LED که ظرفیت سالانه‌اش به میزان یادشده باشد. برای چنین طرحی 2هزار متر فضا نیاز است که تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز در آن مستقر شوند.

لوازم روشنایی افق
× مشاوره با کارشناس