چراغ سقفی

Show all
چراغ سقفی

چراغ سقفی

چراغ سقفی

چراغ سقفی، یکی از ابزار روشنایی است که در نور پردازی محیط ها تأثیری ویژه دارد. ابزار های روشنایی گسترده هستند و شامل لوستر ها، لامپ های آویز، آباژورها، دیوار کوب ها و مواردی دیگر می شوند. چراغ سقفی نیز یکی از این محصولات است که به دلیل سبک ساده و مینیمالی که دارد پتانسیل بالایی برای طراحی نور پردازی دارد. چراغ سقفی هیچ سایه ای بر روی سقف یا دیوار ایجاد نمی نماید. نصب دشواری ندارد. در زمان زمین لرزه و بر اثر ارتعاشات یا نصب نادرست در معرض سقوط قرار ندارد چون به سقف چفت شده است و مانند لوستر و لامپ آویز از سقف آویزان نیست و می توان با داشتن خلاقیت و تجربه، با استفاده از انواع چراغ سقفی یک زیبایی بصری ویژه به محیط داد. همان طور که در بسیاری از مراکز تجاری و ویترین ها و آشپزخانه ها و مکان های دیگر از این به کار گیری هنرمندانه استفاده می گردد.

چراغ سقفی

چراغ سقفی

در انتخاب و خرید چراغ سقفی مهم ترین عامل تناسب این نوع روشنایی با محیط می باشد. باید ارزیابی گردد که هر چراغ سقفی تا چه بردی از محیط را روشن می کند. آیا این نوع روشنایی با سبک دکوراسیون داخلی و سایر اجزاء محیط هماهنگی دارد یا نه. در زمان تهیه این محصولات باید تمام نکات لازم ارزیابی گردد.

چراغ های سقفی از نظر گوناگونی بسیار متنوع هستند و انواع مختلفی دارند. دسته بندی این محصولات بر اساس موارد مختلفی انجام می گیرد. یکی از اصلی ترین و پر کاربرد ترین انواع دسته بندی چراغ سقفی بر اساس نوع نصب این ابزار روشنایی است. چراغ سقفی بر اساس نوع نصب به دو صورت توکار و روکار تقسیم می گردد.

چراغ سقفی توکار

چراغ سقفی توکار برای نصب داخل پوشش سقف نصب می گردد و در محلی که به این منظور در سقف تعبیه شده است. این محصول قابلیت این را دارد که در سایز های گوناگون متناسب با کوچکی و بزرگی فضا تهیه و نصب گردد. از لحاظ بصری با گوشه دار بودن یا گرد بودن سقف و بستری که در آن نصب می شود، هماهنگ سازی گردد و هارمونی ایجاد نماید. از آن جا که هیچ کدام از اتصالات چراغ سقفی توکار از بیرون دیده نمی شود، به این محصولات چراغ مخفی نیز می گویند. نوع اتصالات این نوع از روشنایی با پیچ بوده و به سادگی انجام می گیرد.

اجزاء چراغ سقفی توکار از یک بدنه یا محفظه تشکیل شده است که غیر قابل اشتعال می باشد، در برابر حرارت مقاومت خوبی دارد و دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شود و به طور معمول برای طول عمر بالا، از متریال با کیفیتی در تولید آن استفاده می گردد. بخش درونی و سیم کشی و دیگر اجزاء الکترونیکی چراغ سقفی توکار مانند سایر لامپ های دیگر است. قاب این محصولات که به آن تریم نیز می گویند، یکی از مهم ترین بخش های چراغ سقفی توکار به حساب می آید زیرا آنچه ما از یک چراغ سقفی توکار مشاهده می کنیم همین قاب است که نور را از خود منتشر می نماید و قسمت زینت بخش آن نیز به حساب می آید. قاب یا تریم چراغ سقفی توکار می تواند دارای سپر، نورگیر یا بازتاب دهنده نور باشد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

انواع چراغ سقفی توکار

چراغ سقفی توکار از لحاظ ظاهری و جنس بدنه و ابعاد دامنه بسیار وسیعی دارند. عملکرد این ابزار نیز بسیار متفاوت می باشد. میزان مصرف انرژی الکترونیکی و میزان روشنایی که می دهند نیز می تواند باعث گروه بندی آن ها و تمایزشان شود. ولی به طور کلی چراغ سقفی توکار از لحاظ نوع لامپ و تکنولوژی ای که در آن ها به کار رفته است شامل انواع گوناگونی می شود که برخی از آن ها در ادامه ذکر می گردد.

چراغ سقفی توکار LED

یکی از ویژگی های مهم چراغ سقفی توکار LED این نکته است که هیچ گونه محدودیت استفاده ای برای این محصول وجود ندارد. به دلیل در دسترس بودن و سهل الوصول بودن این نوع از روشنایی در ابعاد و اشکال و کارایی های مختلفی در مکان های گوناگونی قابل مشاهده هستند. از کاربردهای دکوراتیو در ویترین ها گرفته تا نور پردازی سالن ها، آشپزخانه ها و سایر محل ها. این محصول همچنین تنوع بالایی در ساختار دارد و به صورت نواری، پنلی، ریسه ای و مواردی از این دست، موجود بوده و در دسترس می باشد. چراغ های LED همچنین قیمت مناسبی دارد و مصرف انرژی آن در مقابل نوری که ارائه می دهد بسیار مطلوب می باشد. این محصول را با تنوع گوناگون و کیفیت بالا می توانید از این مجموعه تهیه نمائید.

چراغ سقفی توکار SMD

چراغ سقفی توکار SMD از چندین دیود نوری و یا ال ای دی تشکیل شده است که کنار هم گرد آوری شده اند و بر روی بردهای آن نصب گردیده اند. این محصول به صورت صفحه ای نورانی می باشد که می تواند به خوبی نور را منعکس نماید. ویژگی چراغ سقفی توکار SMD پخش یکنواخت و یکپارچه نور به گونه ای است که بر روی سطح تقسیم شده و چشم را نمی زند. این روشنایی نصب آسانی دارد و مصرف انرژی آن نسبت به نوری که می دهد بسیار پایین است. انواع پنلی این نوع از روشنایی گاهی برای روشن کردن یک محیط به خوبی جوابگو می باشند.

چراغ سقفی توکار COB

این محصول جدید ترین تکنولوژی به کار رفته در چراغ های سقفی می باشد که به صورت نصب تراشه های ال ای دی به صورت کاملا فشرده بر روی سطح فلزی می باشد. این تراشه های کوچک و فشرده به صورت یک هسته نورانی دیده می شوند و باعث آزار چشم نمی شوند و نور را به خوبی متمرکز می نمایند. به دلیل عملکرد این محصول به نوری که این ابزار روشنایی تولید می نماید، نور پرتابی نیز گفته می شود. استفاده از عملکرد نور پرتابی برای مکان هایی مانند موزه ها، ویترین مغازه ها، فروشگاه ها و مواردی از این قبیل، بسیار زیبا و جذاب می باشد و باعث برجسته کردن آن نقطه ای می گردد که نور بر روی آن متمرکز گردیده است.

چراغ سقفی روکار

نوع دیگری از ابزار روشنایی است که برای نصب کردن نیازی به تخریب سطح و پوشش سقف و تعبیه کردن محفظه درون سقف نمی باشد. چراغ سقفی روکار شباهت زیادی با نوع روکار دارد با این تفاوت که در این محصول، زیبایی محفظه و بدنه نیز اهمیت ویژه ای دارد و در تیررس نگاه می باشد.

چراغ سقفی روکار نصب بسیار را حتی دارد و به سادگی به سقف چفت می گردد. از لحاظ انواع و گوناگونی نیز درست مانند انواع چراغ سقفی توکار شامل انواع ساده، LED، SMD، COB و مواردی از این دست می شود. جنس بدنه این محصولات را از متریال مقاوم و ضد حرارت می سازند تا در طولانی مدت دچار تخریب و فرسایش نشود. آلومینیوم یکی از محبوب ترین مواد اولیه ای است که در تولید چراغ سقفی روکار استفاده می گردد. برای مقاومت بیشتر جنس بدنه این محصولات را به صورت ضد زنگ و ضد ضربه طراحی می نمایند.

انواع چراغ سقفی توکار و روکار را می توانید با کیفیت بسیار بالا و طول عمر و دوام زیاد، با قیمتی مناسب از این مجموعه تهیه نمائید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با همکاران ما در این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

لوازم روشنایی افق
× مشاوره با کارشناس